Psikoloji'yi keşfet
blog
oku
Hoşgeldiniz. Ben muhammed Beraat.

Burası bir Psikolojik Danışman'ın bilinçaltı. Sadece kendinden söz etmez, insanın sırrını kendi içine ışık tutarak keşfetmeyi ister; gördüklerini yorumlar ve anlamaya çalışır. Tek ve biricik olan sırra vakıf olduğumuzda bu çok daha kolaydır. Peki nedir o sır? İnsanın dünyayı anlamasının önce "kendisini" anlamaktan ve kendisini kabul etmekten geçtiğini farkederiz. Şimdi, ışıkları kendimize çevirelim ve önce aydınlatmaya kendimizden başlayalım sonra göreceksiniz dünya da aydınlanacak.

 

İsterseniz şimdi, blogda neler var bir bakalım.

İnsana dair her ne ararsan bu alemde bir misâli var.

Toplum Mühendisliği insanı okumaktır. Varlığıyla biricik olan insan sosyaldir de. Bir sosyallikte yaşar, bu çevreden etkilenir ve etkiler de.

 

Toplum içindeki bu insanı daha iyi anlamak ve yaşamı daha kolay hale getirebilmek için onun şahsiyeti haline gelmiş tercihlerinin sosyaline ve topluma nasıl tesir ettiğine bakınıyoruz.

 

Hazırsanız, bilinçaltının derinliklerine iniyoruz.

okumak size iyi gelir..

Bireysel psikoloji

Mutluluk evvela kendini sevmekten geçer. Kendini olduğu gibi kabul eden, sahip çıkan insanlar yaşadığı çevreyi ve dünyayı da sevmeye başlar. İnsanın neyi niye yaptığını bilmek istemesi kendi hakkında kazanacağı farkındalıklar yaşamını daha güzel kılar. Keza bunu yapabilen yani farkındalık sağlayan insanlar hayata karşı olumlu bir tutumdadırlar ve daha mutludurlar.

 

Peki neden kendimizi tanıyalım ya acıyla karşılaşırsak? Şimdiye kadar geçirdiğimiz vakitler boyunca öyle ya da böyle sebeplerden dolayı ihmal ettiğimiz, kızdığımız, hor gördüğümüz benliğimize bunu borçluyuz.. "Kendimizi"  tanıdıkça ve sevdikçe ve onu olduğu gibi kabul edince asıl "biz"i görecek ve hayata gerçek anlamda katılmış olacağız.

 

psikolojik şeyler

Burada psikolojik diye adlandırılan birden fazla şey üzerine konuşuyoruz. Bu bir hastalıkta olabilir psikolojik testlerde olabilir. Her ne olursa olsun bize bir şey katan bir şey arıyoruz.

Günce

"Günce" diğer bilinen adıyla blog demek. Yazmayı çok seviyorum insanın kendini ifade edebilmesi, farklı gözlerden okunabilmesi, yorumlar alabilmesi ve onlarda varolabilmesi çok güzel. Okuyuculardan gelen yorumlardan bende bir çok şey öğreniyorum ve yazmanın iyileştirici yanına inanıyorum.

 

İnsan tek bir sebepten mi yazar hayır elbette. Birçok sebepten yazabilir. Yazmanın 'insana güç veren güç'ü yazma üzerine düşünürsek yazma sebebinin, varlığıyla imzasını atmak, bir başkasıyla paylaşmanın tadından kendi payına düşeni almaktır ve sağlıklı olmak diyebiliriz.

 

Burada günlük yaşantımdan paylaşmak istediklerim, muhabbet tadında üzerine konuşulası kitap, fotoğraf vd. konulardan yazıyorum.

BEK | ahyâ /

İnsan tek bir yeteneğe sahip, tek bir zeka türünü kullanan biri midir kesinikle hayır. Söz konusu insansa dinamiktir sürekli potansiyelini geliştirebilir. Birden fazla kabiliyet ve zeka türüne sahip olabilir. Kendimde keşfettiğim ve geliştirmesine adadığım, yaparken de mutluluk duyduğum işleri, projeleri yeteneklerimi burada paylaşıyorum. Her neyi yapmaktan hoşlanıyorsak, neye kabiliyetimiz varsa bir başkasının hayatında tesir ederek mutluluk duyabildiğimiz her ne varsa bunu göstermekten, hoşlandığımız şeyi paylaşmaktan neden çekiniyoruz ki? Yapalım gitsin :)

 

© Beraatkostekci.net 2016 - 2023