Özgün adıyla Interstellar dilimizi çevrisiyle Yıldızlararası filmini izlemiş miydiniz hiç?  Peki Hans Zimmer’ı duymuş muydunuz? Sorun değil. Benimde yeni keşfettiğim, çok uzun süren ve öneri üzerine izlediğim Interstellar’ın o muazzam müziği ile tanıştırmak istiyorum sizleri.

Hans Zimmer, filmlere yaptığı başarılı ve “tutan” müziklerle tanınır genelde. Kendisi sözsüz müzik yazarlarının -fon müziklerin- başyapıtlarını vermiştir. -bana göre ki onun müziklerinde söz olmasa da size dokunan bir nota bulursunuz. Adeta içinize işleyebilir, sizi derin düşünmeye, içinizdeki o boşluğu hissetirmeye götürebilir- İçi boş süsleme laflarla doldurulmuş müzikler yerine ruhu dindiren, hepimizin ihtiyacı olan en azından 5 dakika içimize dönmeyi sağlayan müzikler yapıyor.

Yıldızlararası  filminin yönetmenliğinde ve senaristliğinde adını sıkca duyduğumuz filmlerin de yönetmeni olan -Batman serisi gibi –  Christopher Nolan var.

Film konu itibariyle günümüzde henüz mümkün olmayan bir teoriyi gerçekleştirerek solucandeliğinden geçen astronotları, Einstein’ın teorilerini ve geleceğin döneminde yaşayan insanlık için yeni yaşam yeri aranmaktadır.

Filmde, teori olarak solucandeliğinden geçersek ne olur cevabı verilmektedir. Ama teori olarak. Henüz geçilemediğinden bir şey söylemek söz konusu değildir.

İyi dinlemeler.

Kategoriler: AzûmetMüzik

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir