Fiat Linea ailesi, yıllar yıllar önce Babalar Günü’ne özel bir etkinlik yapmıştı herkesten babasının kendisine söylediği bir sözü siteye eklemesini istiyor ve beğenilen 500 kişiye o sözün kitaplaştırılmış halini hediye ediyordu. O kadar güzeldi ki bu etkinlik birçok insan da benim gibi düşünmüş olmalı. O sene 300 bin kişinin katılımıyla “Mikro Site Kategorisi”nin galibi olmuş hatta. İşte bu güzel etkinlikten ve benim bu projedeki yerimden bahsettim.

Aslında bu çok gecikmiş bir yazı ama bahsettiğim kargo geldiğinde bu blog yoktu bile ama hayatımda güzel bir yeri olan bu nadide hikayeyi anlatmak istiyorum.

Bundan yıllar yıllar önce (2012) pireler tellal iken Beraat liseye gider iken Fiat Linea ailesi babalar gününe özel bir etkinlik yapma kararı almış. Herkes babasının kendisine söylediği bir sözü siteye ekliyor beğenilen 500 baba sözü kitaplaştırılıp gönderiliyormuş. 10 bin küsür birbirinden kıymetli söz eklenmiş bu siteye. Bende internette bu etkinliğe denk gelmiş o sıralar babamın sık kullandığı bir sözü yazıp göndermiş bir daha da bakmamıştım.


Bir süre sonra marketten bir telefon geldi “sana bir kargo geldi.” Dedim Allah Allah kim, bana, niye? O zamanlar trendyoldu, hepsiburadaydı yok onu geç kargo istetecek yaşta bile değilim ben. Msn zamanlarından biraz sonra düşünün yani. Madem öyle “iyi kalsın orada gelince bakarım” dedim. Markete gidip k
argoyu bir açtım enee hiç beklemediğim bir şey çok şaşırdım çok mutlu oldum. Kargoyu açtığımda aşağıdaki manzara bana bakıyordu. O kadar güzel hazırlanmış ki daha kapağından özel hissettiriyordu.

Beraat Köstekçi ve Linea ailesinden tüm babalara.. 

Kitabı görünce ne olduğu geldi aklıma ama sözüm içinde mi o sıra bilmiyorum herkese göndermişler sanıyorum. 300 sözün seçildiğini, 10 bin küsur katılımcı olduğunu sonradan öğreniyorum.
Başladım kitabı taramaya acaba eklediğim söz var mı diye bir baktım ki var 🙂
Koştum hemen babamın yanına “meşhur oldun” dedim. “Ne meşhuru?” “Kitaplara çıktın baba.”  kitabı ve hikayesini anlattım pek sevindi.

Sanırım bu noktada bu sözün hikayesini de anlatmak lazım.

Biz markette çalışırken babam bir işi nasıl yapmamız gerektiğine dair direktif verir sonra bende önce bildiğim gibi denerdim olmayınca da bana “yav olum bir şeyi niye iki kere tekrarlattırıyorsun, onu öyle yap diyorsam öyle yap. “  diye sitem ederdi işte o söz ve kitaptaki yeri 🙂

Ara ara aynı şeyi yaptığımda demek istediğini “oğlum hani benim basılmış bir sözüm var neydi o?” diye hatırlatarak söylüyor 🙂

Burada Fiat Linea ailesini, bu projeyi düşünen ekibi bir kere daha kutlamak gerek. Öylesine ince üzerine düşünülerek hazırlanmış ki verilen emek buna inanmaya yetiyor.
Üstelik içinde barındırdığı birbirinden kıymetli babalar tarafından evlatlarına söylenmiş 300 söz benim için büyük bir ansiklopedi değerinde.

Sizler için birkaç söz seçtim.

En üstteki sözü babamda bana üniversiteden önce söylemişti. En aşağıdaki söze ise hala gülerim 🙂
Otele para veriyorsun😂

Ara ara açar okurum hatta bu yazıyı yazarken de okuyasım geldi. Ben okumaya gidiyorum bu hikayeyi okuyarak eşlik eden sizlere de teşekkür ederim 🙂

Aşağıya bu projeyenin künyesini bırakıyorum hepsine buradan bir kere daha teşekkür ediyorum.

“Babam Der Ki” Projesi Künye

Yayın Tarihi: 25.05.2012

Reklamveren: TOFAŞ / FIAT

Reklamveren Yetkilisi: Ozan Tiryakioğlu, Melike Güreli, Özgür Süslü

Reklam Ajansı: Pure New Media

Yaratıcı Grup: Ozan Ertürk, Eren Onurlu, Eray Hökelek, Gökhan Dinler, Cenk Karataş, Pegah Khoei, Hakan Öçal

Proje Yöneticisi: Ceyda Şahenk

Stratejik Planlama: Ayça Eriş

Müşteri İlişkileri: Nilgün Birel, Beste Gürses Büge

Prodüksiyon: Büyükayı


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.