Korku,ürperti,heyecan gibi çeşitli duygu ve hissiyatlardan ötürü fizyolojimizin bir tepkime olarak verdiği tüylerin diken diken olması bazen normal bir durumken bazen içinde birçok duyguyu barındıran bir kod gibi açığa çıkar vücudumuzda. 15 temmuz.

2 yıl önce ülkece yaşadığımız ve “ezdirmedi, ezdirmeyecek” ruhuyla hareket ettiğimiz o gece tüyleri diken diken eden türden bir olaydı.  Bugün, ikinci sene-i devriyesinde şehitlerimizi,gazilerimizi; kahraman vatandaşlarımızı andığımız bu güzel günde onları minnetle anarak bu özel günü andığımızda tüyleri diken diken eden hissiyatına bakalım.

Çeşitli durumlarda tepkime veren bu durum, 15 temmuz için içinde barındırdığımız acı,minnet,saygı ve adrenalin yüzünden olur.

Orada yaşananları tekrar tekrar hatırladığımızda 2 sene önce verdiğimiz tepkiyi aynen verebileceğimizi söylüyor vücudumuz bize. Adrenalin. “Yine olsa yine giderim.”

Ne zaman olsa, yine olsa yine gider seve seve canımızı ortaya koyarız. Ne diyordu, “Asım’ın nesli diyordum ya.. Nesilmiş gerçek. İşte, çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek.

Helal olsun bu millete, gurur ve onur duyuyoruz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir