Selâmün aleyküm. Allah’ın selamı,rahmeti ve bereketleri üzerimize olsun.

Öncelikle blog’a bu kadar geç yazmamın sebebi araya giren okul tatiliyle internete fazla giremeyişim. Nasiptir ki geri dönüş yazım tarihimize kara leke olarak geçen birkaç cuntacı hain’in ülkemize karşı kalkıştığı darbe teşebbüsü ile olacak. Allah’a şükürler olsun ki Rabbimiz bu girişime fırsat vermedi ve biz bu yazıyı rahatça yazabiliyoruz.

15 temmuz akşamı arkadaşlarımla sahilde otururken telefonuma gelen son dakika haberine göz ucuyla bakıp kapamıştım. ‘Boğazın kapatıldığından’ bahsediyordu gündemimiz bunlarla doluydu hiç aklıma gelmemişti birkaç cuntacının darbe girişime kalkışacağı..Dikkatsizce kapattım telefonu.

haberbildirim

Diğer bir bildirim de darbe ile alakalı bir şeyler görünce hemen yanımdakilere sordum ‘ne darbesi,neler oluyor ‘ diye. Yanımda ki arkadaş tanıdığı polis ağabeylerinden bilgi almak için mesaj yazıyordu. Önce boğaz’ın kapatıldığı haberini aldık sonra da Özel Kara Kuvvetleri’nin basıldığını MİT’te çatışmalar olduğunu öğrendik.

Asker darbe girişimindeymiş’ dediler Hulusi Akar ortalıkta yoktu birkaç tank Boğaz’ı kapatmış bekliyor twitter’da bir komutanın sivillere ‘evinize dönün’ çağrısı dolanıyordu. Başbakan Yıldırım ‘bir darbe teşebbüsü var’ dedi demek ki henüz yıkılmamıştı hükümet ve TSK’nın yapmadığı yavaş yavaş belli oluyordu.

darbetesebbus1
Arkadaşlarla bu konuyu konuşurken ‘acaba mı?’ dedim. Darbe olursa bu devletin hali nice olurdu?
Savaşacaktık,Geri dönüşü yoktu. Bu ülkenin gençleri olarak şehadet şerbetini gerekirse içecektik ama ülkeyi bırakmayacaktık yapılması gereken buydu. Zaten teşebbüste darbeci askerlerin –dikkat ediniz tüm askerlerimiz değil üç beş çapulcu,vatan haini- uygulamaya çalıştığı yasağı umursamayan bizler sokağa çıkacaktık ve direnenecektik Allah’ın izniyle.

darbetesebbus2

Daha önceki darbelere şahit olan Babam,beni arayarak eve gelmemi ve darbe olduğunu söyledi. Her ne kadar –olayın başından beri anlamıştım- birkaç çapulcunun işi olduğunu anlayıp söylesem de ikna edemedim bulunduğum yere zorla gelip beni aldı.

MİT’e saldırı,Özel Kara Kuvvetlerine saldırı, Cumhurbaşkanı’nın kaldığı otele saldırı bu nasıl sinsice hazırlanmış bir plandır!
Allah muhafaza, Halk dışarı çıkıp bu birkaç hadsize haddini bildirmeseydi –tüm Türkiye olarak illerde ve ilçelerde gösterdiğimiz direniş ayrı tabii ki – şu an çok daha farklı olabilirdi.13873064_1230313523679398_2074463983123349931_n
Halk dedim evet bizde sokaklardaydık fakat asıl kahramanlığı Ankara’da İstanbul’da bu teşebbüse karşı savaşan ve yok etmek için gerek tankları bozan, gerek emiri uyguluyormuş gibi yapıp cuntacıları kandıran askerlerimiz yaptı sonra da sokaklara çıkan kendini feda eden elinden gelen her şeyi yapan,yaralanan ve şehit olan kardeşlerimiz yaptı. Öyle ki; Polis’e su götürmek isterken ‘Ya Allah’ diye çıkıp parçaları bulunan kardeşlerimiz var. Hepsinin mekanı Cennet olsun.

13707782_1217364264974324_2280024688987918745_n

Suriyeli kardeşimiz Türkiye için bu grafiği yapmış. Mücadelemizi kutluyor.

Buraya unutmak istemediğim şeyleri yazıyorum umarım her zaman bu olayın bilincinde olabilirim.  ‘unutulan darbe tekrarlanır derler.’

 

Unutmayacağım:

TRT’yi , CNN’i, Türksat’ı basan askerlerin silah zoruyla darbe bildirisi okutmak istemelerini. TRT hariç tüm kanalların yayınını kesmeye çalıştılar.

askertrtyegirdi

Zorla darbe bildirisi okuyan Tijen Karaş’ın bildiriyi okurken ki yüzündeki çaresizliği, korkudan ve endişeden birleştirdiği ellerini,bildiriyi okurken yutkunmasını..

darbetesebbus3

Cumhurbaşkanımızın telefondan görüntülü konuşma ile halkı sokağa çağırışını.

a003ed7670d1afae30f95d58e7d0664b

Sadece cenaze,cuma akşamı ve birlik için okunan Sela’nın, o akşam birlik için okunuşuna şahit oluşumu…

45460

Ankara’nın Kazan ilçesinden bir amca ve halk, darbe akşamı Akıncılar’dan kalkan darbeci uçakların görüş açısını bozmak için,ekin dolu tarlalarını yakıp ortalığı toz dumana katmalarını.

010820160957025909292_2-41

Bu güzel insanlar sonrasında tarlasının zararını ödemek isteyen devletten tazminatı kabul etmediler.

Sırf hemen ölmek için kalp tarafını tankın hemen altına gelecek şekilde yere uzanan ağabeyimizi.

13626532_1223749821002435_8790028120149650949_n

1 saatte tankı ele geçirip yarım saatte kullanmasını öğrenen güzel halkımı.

askeri-darbe-tank-halk

Helikoptere ‘gel lan gel aşağıya gel ‘ diyerek taciz eden cesaret timsali imanlı gardaşlarımı.

tesebbus4

‘Abi gözüm dönmüştü o sıra f-16’nın üzerine atlayıp pilotu içinden çıkaracaktım’ diyen ağabeymizin f-16’nın üzerine atlamaya çalışması arkadaşlarının ancak tutmuş olmasını 🙂

f--16atlamacabasi

Tankları durdurmaya çalışan ağabeymizin 2 defa tankın altına yatışını, yaralanan kolunu, o güzel yüreğini..

Taksime bi kamyon dolusu adam getiren Şerife Ablamızı..

serifeabla

Köprüde ‘Ne oluyor,nasıl geçit vermezler benim insanlarıma ‘ diyerek  darbeci askerlerin karşısına çıkan ilk kadını, Safiye ablamızı..

safiyeabla

“Git,seni vururuz” diyen askerlere ‘sizden korkmuyorum teçhizatınız bitecek o zaman görüşeceğiz’ demiş bu ablamız. Tartaklamışlar darp etmişler pes etmemiş yaralılara yardıma giderken birde kurşun yemiş İmanı olan hiçbir şeyden korkmaz. Milletin gücüne her zaman inandım Allah bizi yalnız bırakmadı ‘  demiş bu aslan yürekli ablamız.

Türksat’ı basan askerlerin yayını kesin! emrine karşılık ‘kestim ‘ diyerek kıbrıs yayınını kesen oyalamak için türlü sebebler sunarak geciktiren TÜRKSAT yetkililerini.

turksat

2.teşebbüs de hava alanında uçak pistini kapatan itfaiyecileri,yetkilileri.

pistikapatanitfaiye

Haftalarca sabahlara kadar nöbet tutan halkımızı.

cnhsjqgwcaqei-e

Ağır araçları yükleterek askeriyenin giriş çıkışlarını kapatan belediyeleri..

belediyeler

Selayı yanlışıkla erken okuyan imamı arayarak ‘noldu bir şey mi var çıkalım mı ‘ diye soran Siirtli amcamızı.

sela2

‘Hazırlan seni almaya geliyoruz’ diyen darbeci askere Van Kolordu komutanının küfür ederek ‘yiyorsa gel al ‘deyişini.

vankolordukomutan

‘Darbe oluyor paralarım elden gidiyor’ demek yerine ‘Vatanım elden gidiyor’ diyen tüm kardeşlerimi..

askerhalk

Ve o akşam şehit olan, gazi olan  hikayelere kahraman olan yiğitleri..

turkiyem
Ama biri var ki onun yeri çok ayrı. Aldığı şehadet emiriyle Özel Kara Kuvvetleri’ni basmaya gelen FETÖ’cü general’i alnının ortasından 2 kurşunla öldüren 30 kurşunla ölümsüzleşen Özel Kuvvetler Komutanı’nın Emir Astsubayı Ömer Halis Demir ağabeymizi halk olarak unutmayacağız. Çocuklarına Ömer Halis ismini veren ana babalarımızı, adına yapılan okulları isminin verildiği mahalleleri..

Ömer Halis Demir ağabeyimizin hikayesini Dursun Ali Erzincanlı‘dan dinleyelim.

Dinsizleşiyor denilen Türkiye halkının imanını Allah (c.c) herkese gösterdi. Allah, hepimizden razı olsun

 


1 yorum

TusBeyinli.Net · Eylül 24, 2016 10:51 am tarihinde

Ve aleykümselam… köprünün kapanmasi haberini duyunca bende telefonu kapatmıştım sonra duydum ki darbe girişimi… ulkece vatani sovunmak için elimizden geleni yaptik şükür vatanı hainlere birakmadik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir