Güzel diyorum çünkü bu uyuyamama hastalığına doğuştan yakalanan insanlar garip derecede samimi oluyorlar. Belki benim izlenimlerim öyledir ama seviyorum yani 🙂

Bu hastalığa sahip olan insanlar gece boyunca uyumazlar. Uykuya dalamazlar.

İnsomnia, birkaç gece sürerse geçici, 1 hafta ile 3 hafta arasında sürerse kısa süreli, 3 haftadan fazla sürerse kronik insomnia olur. Kronik bir hastalığa dönüşerek uyuma eksikliği doğrultusunda oldukça zararlı olabilir.

Uyuyamama-İnsomnia

Bu hastalık doğal uyuma hormonunun bozulmasıyla ortaya çıkar ve düzeltilmesi zordur.Bu hastalar genel olarak öğleden sonra ya da akşama doğru kısa kısa uyurlar.

İnsomnia, birçok ilacın yan etkisi olarak, stres sebebiyle ya da duygusal, fiziksel ve zihinsel sorunlar doğrultusunda da oluşabilir.

Herkes uyurken o ayaktadır. Gecenin güzelliğini yorulmadan seyredebilir, kafasını dinlemesi için mekan aramasına gerek yoktur çünkü geceye şahitlik eder bir başına. Hastalığı sevmemin en önemli bir özelliği de bu olsa gerek. O yoğun insan selinden kurtulup kafanı dinleyebileceğin eşsiz bir mekanın vardır.İstese de uyuyamaz bir süre sonra istemez de zaten. Gündüz aldığı kısa bir uyku ona yeter ve yorucu ve yoğun insan kalabalığından kurtulur. 🙂 Bazen İnsomnia olasım geliyor 🙂 Tabii Allah korusun hepimizi bu hastalıktan. Yan etkisi yok mudur? Var. Fiziksel ve Zihinsel sorunlara yol açabilir.-herkes de görülmeyebiliyor-

Kaynak:Vikipedia. Görseller, Shaandaar filminden alınmıştır.

Kategoriler: Psikolojik

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir